Lek. med. Piotr Kowal

Specjalizacja: Internista w trakcie specjalizacji w dziedzinie Chorób Płuc.

W 2010 roku ukończyłem Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Podczas studiów rozwijałem swoje umiejętności oraz pogłębiałem swoją wiedzę między innymi podczas praktyk w Centre Hospitalier Princesse Grace w księstwie Monako oraz Glenfield Hospital w Leicester w Wielkiej Brytanii.

W latach 2011 do 2017 odbyłem szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie Chorób Wewnętrznych w Szpitalu Powiatowym im. dr J. Dietla w Krynicy-Zdroju. Dodatkowo uczestniczyłem w licznych kursach i szkoleniach w dziedzinie ultrasonografii, w szczególności dotyczących ultrasonografii jamy brzusznej.

Miałem okazję odbyć staż i towarzyszyć w pracy lekarzom szpitala w Lokeren, w Belgii podczas mojego wyjazdu do Flandrii.

Aktualnie pracuję w Oddziale Pulmonologii Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu oraz w Oddziale Pulmonologii Szpitala Specjalistycznego im. E. Szczeklika w Tarnowie, gdzie odbywam szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie Chorób Płuc. Podczas specjalizacji uczestniczę w licznych kursach nieustannie aktualizując swoją wiedzę o najnowsze doniesienia naukowe.

Prywatnie interesuję się sportem, płynnie posługuję się językiem angielskim oraz niderlandzkim.

Każdy trafnie zdiagnozowany pacjent z odpowiednio wdrożonym leczeniem daje mi dużo satysfakcji i dlatego właśnie medycyna jest moją pasją.

Osiągnięcia: